ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

KURDAŞIN ÇALINAN ARŞİVİNDE NELER VARDI ?

ADNAN  ÖKSÜZ

21 Mayıs 2017, 15:49

ADNAN ÖKSÜZ

Göz açıp kapayıncaya kadar geçen sürede hırsız ya da hırsızlar aracın bagaj kapısını açtılar ve bagajda ne var ne yok alıp götürdüler…
Olay Başakşehir’de İmam-ı Azam Camii önünde meydana geldi. 
Genel Yayın Yönetmenimiz Mustafa Kurdaş ekmek almak için arabasını durdurdu. O sırada Kurdaş’ın babası da arka koltukta oturmakta idi…
Fırsattan istifade soyguncular aracın bagaj kapısını açtılar. Bagajda bulunan iki çantayı alıp kayıplara karıştılar. 
 
Çantalarda neler mi vardı; Mustafa Kurdaş’ın yıllardır kullandığı ve 10 yıllık kişisel arşivinin bulunduğu laptop ve harici diskler. 
Diğer çantada kişisel eşyaları… Bunlar arasında pasaportunun da bulunduğunu söyleyelim.  
Ve tüm bunlar bir-iki dakika içinde olup bitti. 
MOBESE mi? O bölgede hak getire!
Emniyet araştırıyor. Bakalım ne çıkacak? 
 
Gelelim en can alıcı soruya; Sahi, çalınan laptopta hangi çalışmalar vardı? Şu kadarını söyleyeyim, bilgisayardaki arşivde Mustafa Kurdaş’ın Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocayla ilgili önemli bir çalışması vardı. Başka çalışmalar da vardı. Bilgisayar satın alabilirsiniz ama bu emeğe yazık değil mi?
Bu açıdan baktığımızda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun konuya gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyorum…
 
 

BU DA BİR TÜR DOLANDIRICILIK DEĞİL DE NE?

Anlatacağım olay tam da, “Nasıl oluyor da böyle oluyor?” dedirten bir gelişme…
Bir başka deyişle, “Belediyelerin borç batağında olduğunun ispatı…”
Tam bir “yılan hikâyesi”. Kulak kabartın lütfen; 
Mesai arkadaşımız Ahmet Seven ve ailesinin Afşin’in en merkezi yerindeki arsası, belediye tarafından yıllarca önce istimlak edildi. MHP’li belediye başkanının döneminde alınan karar, daha sonraki dönemde AK Partili belediye başkanlığında yürürlüğe konuldu.
İki dönem belediye başkanlığında kalan İrfan Gedikbaşı ve Fazlı Aydoğan döneminde yapılan istimlâkin bedeli adeta buhar olup havaya uçtu. 
Hakkını aramak için kapı kapı dolaşan, Afşin Belediyesi’ni mahkemeye veren Ahmet Seven ve ailesini mahkeme haklı buldu. 
Mahkeme 2010’da sonuçlandı. 2014 rakamlarıyla 386 bin liralık istimlak bedelinin yasal faiziyle birlikte, yaklaşık 600 bin 30 TL olarak kendisine ödenmesine karar verildi. 
Ama nerdeee!
***
 
Yılan hikâyesine dönen istimlak hususu bundan 13 sene önce başladı. 
 
Afşin 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından, gerekçeli karar esas no: 2009/233 / karar no: 2010/645 no’lu dava neticesinde Ahmet Seven ve ailesine ödenmesi karara bağlanan istimlak bedeli, faiziyle birlikte 680 bin liraya ulaşmış durumda. (3 yıl öncesinin rakamları…)
Geçtiğimiz dönemlerde kendisine sadece 60 bin TL ödeme yapılan Ahmet Seven, arsasını istimlak eden ve kelimenin tam anlamıyla üzerine konan belediyeden alacağını tahsil edebilmek için çalmadık kapı bırakmadı. 
2017 yılına gelinmiş olmasına rağmen mahkemenin kararı hâlâ resmen hiçe sayılıyor.
***
 
 
 
Ahmet Seven, Afşin Belediyesi’nin yaptığının tamamen hukuksuz olduğunu, vatandaşı mağdur edecek bir istimlakin yapılmaması gerektiğini vurgulayarak şunları söylüyor: 
“Devlet bize şefkatle muamele etmeli, yaptığı işlerle bizleri sıkıntıya sokmamalı. Biz yıllardır bu istimlak konusunda mağduriyet yaşıyoruz. Zaten çok zor olan geçim şartlarımızda belediyeden gelecek bu paranın hayalini kuruyoruz. Oysa belediye elinde olduğu halde, fırsatı bulunduğu halde bizim dertlerimizle ilgileneceğinden paralarını havaya savurmayı tercih ediyor.”
Konu hakkında ilgili mercilere defalarca şikâyette bulunmuş Ahmet Seven. Ancak bugüne kadar hiçbir netice alamamış! 
 
Şu cümleler de Ahmet Seven’e ait; 
“Hukuk devleti, hukuk devleti diye devlet büyüklerimizin sürekli gündeme getirdikleri şeyin doğru olarak hayata geçirilmesini bekliyoruz. Yeri geldiğinde hukuk devleti diyenler, hukukun ortaya koyduğu karara da saygı duymalı ve vatandaşın mağduriyetini giderecek bir çalışma yapmalı. 
Afşin Belediyesi kültürel çalışmalar, sosyal çalışmalar ve türlü turizm faaliyetleri için etkinlikler düzenliyor, festivaller yapıyor, bu çalışmalara yüz binlerce liralık harcamalar gerçekleştiriliyor. Sayın belediye başkanı her şeye para bulabiliyor, kaynak üretebiliyor, ama vatandaşının mağduriyetine ilişkin ise oralı bile olmuyor. Bize de gelince param yok deniliyor. Bizim mağduriyetimiz neden giderilmiyor?” 
***
 
 
Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ise çözüm aradığını söylüyor ama bugüne kadar somut bir gelişme maalesef yok. 
Seven, “Başkan’a ulaşmaya çalıştım. Ama çeşitli sebeplerden dolayı görüşemedim. Görüştüğüm belediye başkan yardımcısı Abbas Binboğa ise, ‘Bu parayı ödeyecek imkânımız yok’ diyerek ödeme yapamayacaklarını söyledi” diyor. 
30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen mahalli seçimlerde Afşin belediye başkanı seçilen Mehmet Fatih Güven Bey’e buradan seslenmek istiyorum; 
- Sayın Başkan, daha fazla uzatmadan bu mağduriyeti lütfen gündeminize alın ve aile ile temas kurarak Seven ailesinin hakkını verin! Lütfen!
 

BİR YÜREKLİ ADAM!

Ali Soylu’yu biliyorsunuz…
Bir yürekli adamdı, bir mücahitti, sadık bir Milli Görüşçü idi. Şehid oldu. 
İşte yüreği dağ gibi bu adamın babası Neşat Soylu da geçenlerde rahmet-i rahmana kavuştu. Dualarla ebediyete uğurlandı. 
Neşat Soylu amcamız, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da amcasıydı. Allah (c.c.) rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun inşallah. 
***
 
 
Tam da burada bir anekdotu aktarmak istiyorum. 
 
Milli Görüş davasının fedakâr ve cefakâr neferi Ali Soylu’nun vefat haberi, hayatı boyunca kendisini örnek aldığı Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın gözyaşlarına boğulmasına sebep olmuştu.
Memleketi Trabzon/Of’ta gerçekleştirilen cenaze töreninde duygu dolu bir konuşma gerçekleştirmişti Erbakan Hoca. Erbakan Hoca, şu konuşmayı yapmıştı:
“Gençliğimiz için en güzel timsallerden biri olarak Ali Soylu kardeşimiz her zaman kalbimizde yaşamaktadır. Yıllarca Anadolu’nun hangi köşesinde miting yaptıysak Ali Soylu kardeşimiz o mitinglerde damların üzerinde, otobüslerin üzerinde inandığı dava için, hiçbir karşılık beklemeden canıyla, başıyla çalışan bir kardeşimiz olarak kendini göstermiştir. Hiçbir meselede menfaatini gütmemiştir. Daima mütevazı olarak, görevin kendisine düştüğünü gördüğü anda hiçbir engel tanımadan, görev sahasına koşarak büyük bir azimle çalışmıştır. Gençliğimize bir numune olarak Ali Soylu kardeşimiz her zaman kalplerimizde yaşayacaktır. Allah rahmet eylesin.” 
 
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi