ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

HÜLYA ŞEKERCİ'NİN EKİN YAYINEVİN'DEN ÇIKAN KİTABI YOK SATIYOR.

HÜLYA ŞEKERCİ'NİN EKİN YAYINEVİN'DEN ÇIKAN KİTABI YOK SATIYOR.

Editör HATİCE ZÜMER

Özgür-Der Lise Gençliğinin gerçekleştirdiği kitap söyleşilerinin konuğu İsyan ve İman kitabının yazarı ve Özgür-Der Eski Genel Başkanı Hülya Şekerci idi Şekerci EKİN YAYIN'LARINDAN Çıkan Kitabını Anlattı.

Tanışma faslının ardından öncelikle yazar 28 Şubat olaylarından ve başörtülü üniversite öğrencilerinin yaşadıkları sıkıntılı durumlardan ve direniş günlerine dair kısa değinilerde bulunarak kitabın içeriğine giriş yaptı. genel anlamda soru cevap şeklinde ilerleyen söyleşi de ağırlıklı olarak kitaptaki "İnsan özgürlüğü ve kader, hayatın anlamı, iffet, mutluluk, günahın normalleşmesi” konuları üzerine konuşuldu.

Sohbet havasında geçen söyleşi de Hülya Şekerci; futbol fanatizminden, modadan ve sanal alemde popülerleşen absürt konulara dair değinilerde bulundu. Bu hususların gençler üzerinde ki tesirlerine değinen Şekerci, bu zamanı kitap okumak yahut kendilerini farklı alanlarda geliştimek için kullanabileceklerini söyledi.

Yazar, gençlerle gerçekleştirdiği diğer söyleşilerde gençlerin en çok can sıkıntısından şikayetçi olduğunu aktardı. Can sıkıntısının sebeplerinin hedefsizlik, boş vermişlik ve hayatı anlamlandıramama gibi problemlerden meydana geldiğini belirtti. Kitabının başında "Kim Allah'tan yüz çevirirse onu sıkıntılı bir hayat beklemektedir."(Taha, 124) ayetini vurgulayan Şekerci, kitabın genel anlamda bu ayeti çıkış noktası olarak aldığını söyledi. Bu sorunlarla ilgili katılımcı gençlerin de düşüncelerini dinledi. Ardından gençlerin okul hayatı ve idealleri arasında nasıl bir denge tutturmaları gerektiği üzerine konuşuldu. Hülya Şekerci bu konuda gençlere önceliklerin her zaman ahiret merkezli olması gerektiği ancak gündelik yaşantının gerekliliklerinin de aksatılmasının bir Müslüman için mümkün olmadığını zaten bu ikisi arasında kesin bir ayrımdan söz etmenin de doğru olmayacağını söyledi.

Son olarak liseli gençler, bulundukları ortalmlarda ve şahit oldukları durumlarda başka nasıl ne tür sorunlar yaşadıklarına dair Hülya Şekerci ile istişare ettiler ve program bu çerçevede sona erdi.

ÖZEL HABER : ALİ BAŞAK

img_4317.jpg

img_4331.jpg

Kaynak: Hülya Şekerci “İsyan ve İman” Kitabını Anlattı

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET & GÜNDEM

YAZAR SEMA MARAŞ'LIDAN AKP YE ÇAĞRI HÜKÜMET VE FEMİNİST KADIN DERNEKLERİ.

YAZAR SEMA MARAŞ'LIDAN AKP YE ÇAĞRI HÜKÜMET VE FEMİNİST KADIN DERNEKLERİ. Feminist kadın dernekleri bu günlerde hiç durmadan çalışıyorlar. Belli ki Avrupa Birliği parayı bol basmış. Bu dern...

PROF.DR. ERDEMİR'E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDEN ŞANTAJ.

PROF.DR. ERDEMİR'E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDEN ŞANTAJ. Türk aile yapısına büyük zarar veren İstanbul Sözleşmesi’yle ortaya çıkan mağduriyetlere değinen Naki Erdemir başın...
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi