ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

YIKMAK İÇİN DEĞİL YAPMAK İÇİN GELİYORUZ.

YIKMAK İÇİN DEĞİL YAPMAK İÇİN GELİYORUZ.

Editör HATİCE ZÜMER

Seçimlere fikren ve teşkilat olarak hazır olduklarını yineleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Allah'ın izniyle netice alacaklarını söyledi. Saadet Partisi'nin yükselişini dip dalgaya benzeten Karamollaoğlu, yapılan çalışmalarla bu dalganın Türkiye'de oluştuğunu ve su yüzüne çıktığını ifade etti. Seçimlerde netice almayı beklediklerini belirten Karamollaoğlu,Yıkmak için değil, tabii yapmak için geliyoruz dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün partisinin genel merkez binasına gelirken gazetecilerin sorularını cevapladı. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu görüşmesi öncesi konuşan Karamollaoğlu, öncelikle İYİ Parti’nin Saadet Partisi’nin çatısında seçime girmesiyle ilgili soruya, “Güzel bir temenni. İnşallah biz hafta sonu GİK ve il başkanlarımızı topluyoruz, hem istişare edeceğiz hem de seçim çalışmaları ile ilgili bir yol haritası belirleyeceğiz. Hemen arkasından da hem Sayın Kılıçdaroğlu ile hem de Sayın Akşener ile mutlaka görüşeceğim. Artık seçim sath-ı mailine girdik. Bundan sonra bütün konuların gündeme geleceği görüşmeler olacak. Ama şimdiden bir açıklama yapmayı doğru bulmuyorum. Tabii İYİ Parti’den gelen mesajlardan da memnun oluyoruz” dedi.

ERKEN DİYEMEDİKLERİ İÇİN BASKIN SEÇİM KARARI ALDILAR

Karamollaoğlu, önceki gün kullandığı, “Bu bir erken seçim değil, bir baskın seçim” ifadesinin sorulması üzerine ise, “Cumhurbaşkanı bir ara erken seçimi çok tehlikeli, gereksiz, anayasaya aykırı, demokrat ülkeler için uygun olmadığını söylemişti. Şimdi onu tabii olduğu gibi bırakamaz. Baskın yaptı ki aynı kelimeye gelmesin diye. Onun için ‘baskın seçim’ diyorum. Erken seçim değil hakikaten baskın seçim. Herkes programını biraz sıkıştıracak, bu süreye ayak uyduracak. Bizim herhangi bir tereddüdümüz yok” diye konuştu.

BİZ SEÇİME FİKREN DE HAZIRIZ

Muhalefet partilerinin hazırlıksız yakalandığına ilişkin değerlendirmelere ise Karamollaoğlu, “Biz hazırlıksız yakalanmadık. Biz son 5-6 aydır Türkiye’yi tarıyoruz. Ben 60’tan fazla şehre gittim. Arkadaşlarımız her ay bütün illeri iki kere tarıyor. Bizim il divan toplantılarımız, ilçe toplantılarımız her ay muntazaman yapılıyor. Biz fikren de bu seçime hazırlıklıyız” dedi.

GÖRÜŞME TALEBİ BEKAROĞLU’NDAN GELDİ

CHP’li Mehmet Bekaroğlu’nun görüşmesine ilişkin soruya ise Karamollaoğlu, “Diğer partiler için bir yorum yapmak istemem. Onlar kendi kararlarını verecekler. Bizim istişarelerimiz neticesinde bir kişi çıkacak. Bu konuda da fikir teatisinde bulunabilir. Onlar talep ettiler. Mehmet Bey bir görüşme istediği için ben de ‘buyurun görüşelim’ dedim. Başka arkadaşlarla da görüşeceğiz” diye yanıtladı.

DİP DALGA SU YÜZÜNE ÇIKTI

Karamollaoğlu, Abdullah Gül ile ne zaman görüşeceğine ilişkin soruya ise, “Daha önce zamanımı ziyaretlere ayıracağımı söylemiştim. Onun dışında Sayın Gül ile, başka kişilerle de elbette görüşmeler yapacağız. Biz geçmişte bir dip dalga olarak geldik. İlk çalışmalarımız kamuoyunda başlangıçta pek bir karşılık bulmamış gibi gözüküyordu ama illerde bir taban oluşturdu. Onun arkasında da dip dalga su yüzüne çıkınca büyük bir hışımla gelir. Şu anda biz su yüzüne çıktık gibi gözüküyoruz. Yıkmak için değil, tabii yapmak için geliyoruz, Allah nasip ederse. Şimdi biz onun neticelerini almayı bekliyoruz” diye cevapladı.

HER PARTİYE YER VERİLMELİ

“Mühim olan nokta hükümetin medya üzerindeki baskısı seçim sürecinde ne kadar hissedilecek?” diyen Karamollaoğlu, “Bunu göreceğiz. Ümit ediyoruz bu baskı kalkar inşallah. Program yapımcıları ile konuştuğumuzda onlarda ‘evet, doğru’ öyle bir baskının olduğunu söylüyorlar. Seçim sathına girildikten sonra ümit ederiz partiler arasında bir ayrım yapmazlar” diye konuştu.

BU ERKEN DEĞİL, BASKIN SEÇİM

Bir gazetecinin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘erken seçim vatana ihanettir’ dediğini ancak erken seçime gidiyoruz? Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanı o yüzden erken seçim demedi. Baskın seçim yapıyor. Her ne kadar erken seçim gözükse de kendini korumaya alıyor. Bu erken değil baskın seçim. Bu o kadar net gözüküyor ki, bu arkadaşlar artık bu ülkeyi yönetemiyor. Yönetebilseler eğer 1,5 yıl daha giderler ancak yönetemedikleri için süratle ‘gidelim’ diyorlar. Çok acı reçeteler geliyor. Bundan sonra ekonomik yönden milletin canını çok fena yakacaklar. Bunu şimdi yapsalar kaybedecekler. Şimdi yavaş yavaş katılaşmış ve kemikleşmiş oy potansiyeli erimeye başladı. Esas ve en önemli mesele budur. Onun eridiğini görüyorlar. Biz görüyoruz, onların görmeme imkânı yok. Onun için baskın seçim yapmakta karar aldılar. Bu bir numaraydı. Ondan sonra Tayyip Bey ‘görüşürüz’ dedi. Ondan sonra 24 Haziran çıktı. Bu kadarını ben de beklemedim. Biz hazırlıklıyız. Abdullah Gül ve başkası için de biz neticeyi almak üzere göstereceğiz. Biz aday olsun diye bir araştırmamız yok. Mutlaka göstereceğimiz aday ile seçimi alalım. Biraz kamuoyu yoklamalarını artıracağız. Birkaç hafta içinde kararı veririz” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN BEKLEMEYE VAKTİ YOK

CUMHURBAŞKANI adayının milletin rahatlıkla tercih edebileceği birinin olması gerektiğinin altını çizen Karamollaoğlu, “Hep polemikle vakit geçiriyoruz. Bizim dış politikada sorunlarımız çığ gibi büyüyor. Ekonomi artık içinden çıkılmaz bir yere geldi. Bu ekonomi, bu politikalarla düze çıkmaz. Biz bunu yılardır söylüyoruz. Öbür tarafdan adalet ciddi tahrip edildi. Bizler bunun hepsini aynı anda çözmek mecburiyetindeyiz. Türkiye’nin beklemeye vakti yok. Milletimiz kararını tereddüt etmeden belirtecektir. Bu müspet olacaktır” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : MİLLİ GAZETE
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET & GÜNDEM

PROF.DR. ERDEMİR'E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDEN ŞANTAJ.

PROF.DR. ERDEMİR'E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDEN ŞANTAJ. Türk aile yapısına büyük zarar veren İstanbul Sözleşmesi’yle ortaya çıkan mağduriyetlere değinen Naki Erdemir başın...

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ. Kahramanmaraş'ta partisinin ilçe kongresinde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu önemli de...
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi