ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
KARDEŞLİĞİN HARCI MİLLİ GÖRÜŞTÜR.

KARDEŞLİĞİN HARCI MİLLİ GÖRÜŞTÜR.

Editör HATİCE ZÜMER

Saadet Partisi'nin İstanbul il iftarı, AGD'nin Genel Merkez iftarı ve sahur programları geniş bir katılımla gerçekleştirildi...

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın, geleneksel olarak düzenlediği iftarı Grand Cevahir Hotel’de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Çok sayıda misafirin de bulunduğu iftarda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın kardeşi Kemalettin Erbakan’ın yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu ve Mısır, Filistin, Suriye, Yemen, Müslüman Kardeşleri Teşkilatı, Eritre İslam Partisi ve HAMAS Türkiye  temsilcileri hazır bulundu. İftar programının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Ramazan ayı yılın başlangıcı olarak görülebilir. Bu yüzden kendimizi yenilemeliyiz, kenetlenmeliyiz. Coğrafyamızdaki problemleri ancak biz kenetlenirsek çözebiliriz” dedi.
 

“İSLAM ÜLKELERİNDE KAN VE GÖZYAŞI VAR”
 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “ İslam ülkelerinde kan ve gözyaşı var. Bu Ramazan da bizim kardeşlerimiz için zor geçiyor. Müslüman ülkeler arasındaki sıkıntıyı, kaosu kendi istediği gibi demokrasiyi kullananlar çözemezler. Ortadoğu’da Amerika’nın ne işi var? Rusya’nın ne işi var? Buraları yeniden tanzim etmek için uğraşıyorlar, ne anlar demokrasiden!” ifadelerini kullandı.
 
Karamollaoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anmayı vazife gördüğünü belirterek, “Erbakan Hoca ömrünü bu davada geçirdi. Mekânı cennet olsun. Bize miras bıraktığı bu davada, Müslümanları birleştirmek derdinde olacağız. Bize hayalci ithamlarında bulunanlara, hocamızın hep verdiği örnekteki gibi tekeden süt çıkarmakla cevap vereceğiz. Teşrif eden herkese teşekkür ediyorum. Ramazan’ı şerifinizi tebrik ediyorum” dedi.
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İslam ülkelerinde kan ve gözyaşı var. Bu Ramazan da bizim kardeşlerimiz için zor geçiyor. Müslüman ülkeler arasındaki sıkıntıyı, kaosu kendi istediği gibi demokrasiyi kullananlar çözemezler. Ortadoğu’da Amerika’nın ne işi var? Rusya’nın ne işi var? Buraları yeniden tanzim etmek için uğraşıyorlar, ne anlar demokrasiden!” ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anmayı vazife gördüğünü belirterek, “Erbakan Hoca ömrünü bu davada geçirdi. Mekânı cennet olsun. Bize miras bıraktığı bu davada Müslümanları birleştirmek derdinde olacağız. Bize hayalci ithamlarında bulunanlara hocamızın hep verdiği örnekteki gibi tekeden süt çıkarmakla cevap vereceğiz. Teşrif eden herkese teşekkür ediyorum. Ramazan’ı şerifinizi tebrik ediyorum” diye konuştu. 
 

TÜRKİYE ŞUAN İKİYE BÖLÜNMÜŞ DURUMDA
 

Saadet Partisi Yüksel İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ise, “Türkiye şuan ikiye bölünmüş durumda. Bizim inancımıza göre inananlar kardeştir. Ama bakıyoruz ki daha geçtiğimiz günlerde bir kısım evetçi, bir kısım hayırcı olarak ikiye bölündü. Bu parçalanmayı ancak Milli Görüşçüler çözer. Bu problemleri ancak Milli Görüş çözüme kavuşturur” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında Muhammed İkbal’den ve Ömer Hayyam’dan şiirler okuyan Asiltürk, “Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar” dizesini okuduğunda uzun süre alkışlandı.
 
DAVETE KİMLER KATILDI :
 
SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI BİLGE BAŞKAN TEMEL KARAMOLLAOĞLU,SAADET PARTİSİ (YİK) BAŞKANI OĞUZHAN ASİLTÜRK,SAADET İSTANBUL İL BAŞKANI BİROL AYDIN,CHP'Lİ VEKİL İLHAN KESİCİ,ESKİ İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANI ALİ MÜFİT GÜRTUNA,SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MESUT DOĞAN ADİL DÜZENİN KURUCUSU AĞIR SANAYİ HAMLESİNİN MİMARI HOCALARIN HOCASI DÜNYA LİDERİ PROF.DR.NECMETTİN ERBAKAN HOCAMIZIN KARDEŞİ KEMALETTİN ERBAKAN,TV 5 YAPIMCISI VE YÖNETMENİ AYŞE YILMAZ,ANADOLU ENGELLİLER KONFEDERASYONU KURUCU GENEL BAŞKANI VE AYNI ZAMANDA SAADET PARTİSİ (GİK) ÜYESİ İSRAFİL BAYRAKÇI ABİMİZ,YİNE SAADET PARTİSİNİN ESKİ ÇINARLARINDAN ÇORUMLU EMEKLİ BAŞÇAVUŞ MÜRSEL BAŞER ABİMİZ,ESKİ VAN MİLLETVEKİLİ FETHULLAH ERBAŞ,AKİT GAZETESİ SAHİBİ MUSTAFA KARAHASANOĞLU,SAADET PARTİSİ ESKİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÜNYANLI İŞADAMI SELMAN YÜCEL,SAADET PARTİSİ ESKİ MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAYOLLARI MÜDÜRLÜĞÜ ŞEFİ AYHAN GÜNDOĞDU,EĞİTİMCİ İSMAİL HAKKI AKKİRAZ,EĞİTİMCİ MUHİTTİN HAMDİ YILDIRIM,BEYZA PİLİÇ SAHİBİ MALATYALI İŞADAMI SÜLEYMAN ÇALIŞKAN VE BİRÇOK TANINMIŞ SİMA KATILDI.
RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ :
 
 
KAYNAK : MİLLİ GAZETE
 
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET & GÜNDEM

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ. Kahramanmaraş'ta partisinin ilçe kongresinde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu önemli de...

ADANALI HÜSEYİN BAYRAK'TAN ORTALIĞI TOZ DUMAN EDEN BİR KİTAP.

ADANALI HÜSEYİN BAYRAK'TAN ORTALIĞI TOZ DUMAN EDEN BİR KİTAP. Adanalı eski Mücahit Yeni Müteahhit İş Adamı Hüseyin BAYRAK'tan Az Yayınlarından çıkan GÜÇ adındaki kitabını ke...
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi