ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ENGELLİYE EN DUYARLI KİŞİ DÜNYA LİDERİ ERBAKAN HOCAMIZDI.

ENGELLİYE EN DUYARLI KİŞİ DÜNYA LİDERİ ERBAKAN HOCAMIZDI.

Editör HATİCE ZÜMER

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yakup Budak ile Saadet Partisi GİK Üyesi ve Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı İsrafil Bayrakçı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeni ile Engelliler Konfederasyonu ile Altınokta Körlere Hizmet Vakfı'na bir ziyaret gerçekleştirdiler.

SADECE MEVZUATTA DEĞİL, ÇARŞIDA, PAZARDA DA SORUNLAR VAR 

Ziyarette konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yakup Budak, her insanın bir engelli adayı olduğunu, bunun için engellileri anlamak ve yaşadıkları zorluklara dikkat çekmenin herkesin görevi olduğunu dile getirdi. Milli Görüş partilerinin ve Milli Görüş lideri Erbakan’ın, engellilerin sorunları ile özel olarak ilgilendiğini vurgulayan Budak, şunları kaydetti: “Erbakan Hoca, engellilere, ‘siz özürlü değil bizim özel kardeşimizsiniz’ derdi. Bu bağlamda Türkiye’de engelli kardeşlerimize yönelik sorunları ortadan kaldırmak için çalışmalar başlattı. Bugün engellilerin birçok sorunu var. Bu sorunlar sadece mevzuat ile sınırlı da değil. Çarşıda, pazarda hayatın her alanında zorluklar var. Biz Milli Görüş olarak bu zorlukları kendimize dert ediniyoruz. İnşallah, iktidarımız döneminde tüm zorlukları ortadan kaldıracağız.”
 

ATILAN ADIMLAR YETERSİZ HALE GETİRİLDİ

Saadet Partisi GİK Üyesi ve Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı İsrafil Bayrakçı, engellilerin dernekleşme ve toplu hareket etmelerinin önemini vurguladı. Bayrakçı, Türkiye’de aileleriyle 25 milyonu kapsayan 8,5 milyon engellinin olduğunu fakat Meclis’te engellilerle dertlenmiş, onların içinden çıkmış bir vekil bulunmadığını ifade etti. 
 
Bayrakçı, “Son dönemde engelliler adına faydalı kanunlar çıkmıştır fakat bu kanunlar, engelli temsilcilerinin bulunmadığı komisyonlar tarafından çıkarılan yönetmeliklerle yararsız hale getirilmiştir” diye konuştu.
 
Engelliler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Altınokta Körlere Hizmet Vakfı Başkan Yardımcısı Av. Turhan İçli, böyle bir günde kendilerini unutmayıp ziyarette bulunan Saadet Partisi heyetine teşekkürlerini iletti. İçli, engellilerin yaşadığı sorunların yine engelliler tarafından çözüleceğini belirtti. 
 
Engellilerin sorunlarına karşı en duyarlı liderlerin başında Necmettin Erbakan’ın geldiğini söyleyen İçli, “Erbakan, Türkiye’nin tüm sorunlarına karşı tutunduğu sorumlu tavrı engelliler konusunda da gösterdi. Taleplerimizi duymazlıktan veya geçiştirmek gibi şeyler yapmadı” dedi.
 
GEÇMİŞTE 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMASI :
 

Engelliler ilk Erbakan’la hizmet ve imkân buldu

Engelliler ilk Erbakan’la hizmet ve imkân buldu
Eklenme Tarihi: 05.12.2016 11:33

Saadet Ankara Kadın Kolları engelliler konferansı düzenlendi

 
Saadet Partisi Ankara Kadın Kolları tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir konferans düzenledi. “Engellileri Anlama Günü”, “Engel Değil, Destek Olmak İçin” sloganıyla gerçekleştirilen konferansın moderatörlüğünü Gazetemiz Ankara Temsilcisi, Gazeteci, Yazar Mustafa Yılmaz yaparken, Konferansçılar olarak Saadet Partisi Genel Merkez Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi İsrafil Bayrakçı ile Anadolu Engelliler Derneği Başkanı Burhan Gümrükçü katıldılar.
 

ABDULHAMİT HAN İLE ERBAKAN ENGELLİLER İÇİN BİR ŞEYLER YAPMIŞTIR

Moderatör olarak konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Mustafa Yılmaz, Anadolu toprağı üzerinde engelliler konusunda iki ismin bir şeyler yaptığı belirterek, “Bu iki ismin birisi Cenneti mekân Abdülhamit Han, ikincisi ise Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dır. Her ikisinin de mekânı cennet olsun. Niçin? Çünkü bu coğrafyalarda ilk engelliler okulunu açan, engellilere özel bir önem veren Cennet Mekân Sultan Abdülhamit Han’dır. Necmettin Erbakan ise, başta 54. Hükümet Başbakanlığı döneminde yapılan icraatlar olmak üzere bu anlamda gerçekten büyük birçok ilke imza attı. Erbakan’ın Başbakanlığında yapılan çalışmaların içerisinde hem İsrafil Bayrakçı ile Burhan Gümrükçü bir fiil emek vermiş insanlardır. Bu konularda söyleyecek çok sözleri var” diyerek konuştu.Konferansın ilk konuşmacısı olan İsrafil Bayrakçı, Türkiye’de engellilerin uzun zaman görmezden gelindiğini söyledi. Dünya ve ülkemizde engellilerin durumunu anlatan Bayrakçı, Cumhuriyet tarihi boyunca ilk olarak 1992 yılında Milli Görüşçü bir parti olar Refah Partisiyle gündeme ve TBMM’nin gündemine getirilebildiğini hatırlattı. Refah Partisi’nin araştırma önergesiyle bir rapor alarak Meclis’e getirildiğini ve bir itibar görmemesi üzerine tozlu raflara kaldırıldığını belirten Bayrakçı, şunları dile getirdi:
 

ENGELLİLER ERBAKAN’LA HİZMET VE İMKÂN BULDU

“1993 yılında Meclis’in tozlu raflarına kaldırılan Özürlüler Araştırma Raporu ta ki; 1996’da kurulan 54. Hükümet kuruluncaya kadar tozlu raflarda bekledi. 54. Hükümetin Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 3 Aralık 1996 gününü “Özürlüler Bayramı” olarak ilan etti. Sonrasında ise 4 ayrı engelliyi Meclis’in çatısı altında grubu ve temsilcisi bulunan bütün partiler tarafından kabul edildi. Erbakan Hocamız, Meclis’ten kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisini aldı. 571., 572., 573. Sayılı kanun hükmünde kararnameleri çıkarmak suretiyle engellilere o güne kadar görmedikleri hizmetleri, imkânları tanıdı. Başta Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’nı kurdu. Engellilerin çalışma kotasını yüzde 2’den yüzde 3’e çıkardı. O zamanın parasıyla 3 Trilyon lirayı Sosyal Dayanışma Fonu’na aktararak engellilerin araç ve gereçlerinde kullanılması için sağladı. Erbakan biz ve bizim gibi engelliler için tarih boyunca verilmemiş hizmet ve imkânları sağlamış oldu.”
 

SİZLERDEN FARKIMIZ; ÖZEL İNSAN OLMAMIZDIR

Anadolu Engelliler Derneği Başkanı Burhan Gümrükçü ise yaptığı konuşmada, engellilerle normal insanlar arasında pek bir farkları bulunmadığını belirtti. Toplumun bütün bireylerinin her an engelli adayı olabileceğini vurgulayan Gümrükçü, “Bizler de birer kul, birer insanız. Bizler, sizler gibi insanız, sizlerdeniz. Biz engellilerin tamamı aslında sizlerden pek de farklı değiliz, siziler gibi insanlarız. Bizim gibi engellilerin sizin gibi insanlardan farkımız, yaşantılarımız biraz daha farklıdır. Yoksa bizler de insanız, insani vasıflara sahibiz ve sizlerden çok çok ayrı olabilecek tek yanımız, özel insanlarımız olmamızdan ibarettir” şeklinde konuştu.
 
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET & GÜNDEM

PROF.DR. ERDEMİR'E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDEN ŞANTAJ.

PROF.DR. ERDEMİR'E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDEN ŞANTAJ. Türk aile yapısına büyük zarar veren İstanbul Sözleşmesi’yle ortaya çıkan mağduriyetlere değinen Naki Erdemir başın...

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ. Kahramanmaraş'ta partisinin ilçe kongresinde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu önemli de...
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi