ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
PROF.DR. KAMALAK AMERİKANCI AKP'Yİ UYARMIŞTIK

PROF.DR. KAMALAK AMERİKANCI AKP'Yİ UYARMIŞTIK

Editör HATİCE ZÜMER

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Akan kanı nasıl durdurabiliriz? Ülkede huzuru, barışı ve kardeşliği nasıl sağlayabiliriz?' diye kafa yorması gerekenler maalesef tam tersine,Oylarımızı nasıl artırabiliriz?' telaşına düştüler. Sonuç 3 aylık bir fiyasko. dedi.

 
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 7 Haziran seçimlerinin ardından hükümet kuramayan iktidar partisi ile muhalefeti adeta topa tuttu.

Partisinin ‘1 Kasım Seçimlerine Hazırlık ve Planlama Toplantısı'nda konuşan Kamalak, 7 Haziran seçimlerinin üzerinden 3 ay geçtiğini, bu süreçte yaşananların ‘siyasi bir tiyatro'dan ibaret olduğunu anlattı. Kamalak, “Ne acıdır ki, 3 ay boyunca oynanan bu tiyatro, birlik ve kardeşliğimizi de kaybettirdi. Binlerce insanın işsiz kalmasına, binlerce esnafın kepenk kapatmasına, binlerce işyerinin iflasına neden oldu. ‘Akan kanı nasıl durdurabiliriz?', ‘Ülkede huzuru, barışı ve kardeşliği nasıl sağlayabiliriz?' diye kafa yorması gerekenler maalesef tam tersine, ‘Oylarımızı nasıl artırabiliriz?' telaşına düştüler. Sonuç 3 aylık bir fiyasko.” dedi.

ERDOĞAN'I VE AKP'Yİ UYARMIŞTIK

Mustafa Kamalak, AKP iktidarını ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı çözüm sürecinde yapılan yanlışlar konusunda uyardıklarını da söyledi. Hükümetin, yaptıkları uyarıları dikkate almadığını belirten Kamalak, “Çözüm sürecinde de aynı kardeşlik vazifesini yaparak, Cumhurbaşkanı ve iktidara, ‘yapmayın' dedik. ‘Bu cadde çıkmaz sokak. Bu çözüm süreci değil, çözülme sürecidir.' diye uyardık. Bu sürecin sonunda ya Türkiye bölünecek ya daha büyük çatışmalarla karşı karşıya kalacağız.' dedik.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE, TERÖRE 15 YILDA 450 MİLYAR DOLAR HARCADI

Türkiye'nin, son 30 yılda teröre 450 milyar dolar harcadığını belirten SP lideri, “Bu 450 milyar dolarla yeni bir Türkiye kurulurdu.” dedi. Ardından şöyle devam etti: “Kaybeden biziz. Biz, her gün Kürtçe, Türkçe ağıtlar yakarken, birileri Tel Aviv'de, Washington'da, Londra'da viskilerini yudumlayarak İngilizce zafer şarkıları söylüyor. Uyardık, yine uyarıyoruz. IŞİD, Kandil, PKK, PYD, hepsi büyük planın küçük parçalarıdır. Coğrafyamız daha da bölünerek mikro devletçikler, kabile devletleri kurulmak isteniyor. Asıl plan büyük İsrail projesidir. Büyük Ortadoğu projesidir. Büyük İsrail planının nihai hedefi ise Türkiye'nin parçalanması, büyük İsrail devletinin kurulmasıdır. Bu karanlık mihraklara cevabımız, inadına kardeşlik, inadına beraberliktir.”

BU FOTOĞRAF, TÜRK DIŞ POLİTİKASININ İFLASININ ŞAHİDİDİR

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, savaştan kaçan mültecileri taşıyan botun batması üzerine cansız bedeni kıyıya vuran Suriyeli Aylan Kurdi'nin cansız bedeninin fotoğrafını salondaki partililere göstererek şöyle seslendi: “Şu resme bakın! Cesedi sahillerimize vurmuş bir bebek. Bu tablo sadece insanlığın değil, fakat aynı zamanda Türk dış politikasının da iflas ettiğinin canlı şahididir!” İslam coğrafyasında tarihin en büyük mülteci dramının yaşandığını anlatan Kamalak, “Keşke biz haksız çıksaydık da Suriye'de 300 bin insan ölmeseydi. 8 milyon Suriyeli yerini yurdunu terk etmeseydi. Bunlardan iki milyonu Türkiye'mize gelip İstanbul'un, Ankara'nın sokaklarında dilenmek zorunda kalmasaydı.” diye konuştu.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET & GÜNDEM

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ. Kahramanmaraş'ta partisinin ilçe kongresinde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu önemli de...

ADANALI HÜSEYİN BAYRAK'TAN ORTALIĞI TOZ DUMAN EDEN BİR KİTAP.

ADANALI HÜSEYİN BAYRAK'TAN ORTALIĞI TOZ DUMAN EDEN BİR KİTAP. Adanalı eski Mücahit Yeni Müteahhit İş Adamı Hüseyin BAYRAK'tan Az Yayınlarından çıkan GÜÇ adındaki kitabını ke...
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi