ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

DİZİLER AİLE'LERİMİZİ DİNAMİTLİYOR...

DİZİLER AİLE'LERİMİZİ DİNAMİTLİYOR...

Editör HATİCE ZÜMER

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı rakamlar, boşanmaların hızla arttığını ortaya koyarken, uz­manlar, boşanmalarda evlilik dışı ilişkileri meşrulaştırmaya çalışan ahlaksız dizilerin büyük rolü oldu­ğunu ifade ediyorlar.

Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda büyük bir problemi olacağı düşünülen “boşanma” gide­rek artıyor. 2004'te 91.022 olan boşanma sa­yısı 2011'de 120.117'ye ulaştı. Akit'e konu­şan Evlilik Enstitüsü Uzmanı Psikolog Yücel Sözer, boşanmaların altında yatan nedenleri ve son günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Ba­kanlığı'nın kadına şiddete yönelik attığı adım­ları değerlendirdi. Sözer, evlilik dışı ilişkiyi normal gösteren dizilerin boşanmaları artırdı­ğına dikkat çekti.

“ÇİFTLER ARTIK BİREYSELLEŞİYOR”

Son yıllarda hızlı bir bireyselleşmenin olduğu­na dikkat çeken Sözer, çiftlerin bu bireyselleş­meden etkilendiklerini belirtti. Bu bireyselleş­me ile birlikte tahammülsüzlüğün ve fedakar­lık duygusunun da azaldığını kaydeden Sözer, “Artık eşler özgür hareket etmek istiyorlar. Bu özgürlüklerin bir sınırının olmaması boşanmaların altında yatan sebeplerden biri” diye konuştu.

“DİZİLER EVLİLİĞİ BİTİRİYOR”

Yayınlanan pek çok dizi ve filmin evlilik dışı ilişkileri normalleştirdiğini hatta bunu özendirdiğini dile getiren Sözer, “Manevi değerler insanların hayatında sınırların çizilmesine neden oluyor. Bu değerler kaybedildiğinde insan hayatındaki sınırlar da kayboluyor. Ahlaki sınırlar kalmadığında, insanların mer­kezde tutacağı bir takım değerler yitirildiğinde, evlilikte sıkıntıların başladığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“EVLİLİĞİN AHLAKİ VE MANEVİ YÖNÜ ANLATILMALI”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in kadına şiddete yönelik aldığı tedbirleri de değerlendi­ren Sözer, bu tedbirlerin yeterli olmadığını ifade etti. Söz konusu tedbirlerin problemleri çözmede ek­sik kaldığını aktaran Sözer, “Bu tür problemleri kökten çözmek gerekir. Bu açıdan baktığımızda alınan önlemlerin yetersiz olduğunu anlıyoruz. Çiftlere seminerlerle evliliğin ahlaki ve manevi sorumluluğu anlatılmalı. Bunlar anlatıldığında problem zaten çözülecektir” dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİNEMA & DİZİ

İHRAÇ EDİLEN DİZİLER

İHRAÇ EDİLEN DİZİLER DİKKAT!.. İHRAÇ REKORU!.. AŞK-I MEMNU, EZEL, IHLAMURLAR ALTINDA VE GÜMÜŞ GİBİ DİZİLERİN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 70 ...

ASKERİN NE İŞİ VAR MECLİSTE? MECLİSE ASKER SOKMAYIN...

ASKERİN NE İŞİ VAR MECLİSTE? MECLİSE ASKER SOKMAYIN... BDP Muş Milletvetvekili Sırrı Sakık, koltuğuna yönelirken askerler ona arkadan böyle bakıyordu.
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi