ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

GOOGLE SORUŞTURMA ŞOKU

GOOGLE SORUŞTURMA ŞOKU

Editör

Daha Önceleri Bilgi Araştırmaları Esnasında Göze Batan Google, Bu Sefer Kurtulamadı...

ingiltere'nin Bilgi Komiserliği Ofisi'nin (ıCO) geçtiğimiz aylarda üzerinde durduğu konu, bazı Google servislerinin wifi üzerinden bilgi toplarken, kişisel bilgileri de ele geçirdiği üzerineydi. Nitekim konu hakkında yapılan araştırmalarda herhangi bir sonuç bulunamazken, Google temize çıkmıştı.

Bu sefer de meşhur cadde izleme araçları aracılığıyla lokasyon bilgilerini kendi servislerine aktaran Google, Almanya'nın Hamburg kentindeki "Veri Koruma Yetkilileri" tarafından uyarıldı. Hatta Alman yetkililer bu cihazların girmeye izni olmadığı ya da farklı yerlerden bilgi aldığı konusunda hem fikir oldular. Sonuç olarak da Google'dan bu araçlar hakkında daha fazla bilgi istediler. Hal böyle olunca da wifi uygulamasına izin veren çevre ülkeler de konu hakkında soruşturma başlattılar.

ıCO; "Aslında anafikirin ne olduğunu biliyoruz ve Google'ın yaptıklarından şu ana kadar mutluyuz. Fakat her ne kadar elimizde henüz yeterli bilgi olmasa da Google'ın çok sayıda kişisel bilgiyi ele geçirdiğinden şüpheleniyoruz. Bu bilgiler yüzünden de yakın zamanda büyük sorunlar çıkabilir" diye konuştu.

Google yetkilileriyse herhangi bir yanlış yapmadıklarını, dışarıdan gelen birçok bilgiyi kabul ettiklerini fakat herhangi bir şekilde kişisel bilgileri sistemlerinde barındırmadıklarını söyledi.

Google halen; Fransa, ispanya, Almanya, Avusturya ve ingiltere'deki büyük şehir polisi tarafından soruşturma altında. (Kaynak: Chip.com.tr) 31.07.2010 00:07 [2172575]

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TEKNOLOJİ

KONTROLSÜZ İNTERNET KULANMANIN ZARARLARI

KONTROLSÜZ İNTERNET KULANMANIN ZARARLARI Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nun (BTK) internet kullanıcılarının hizmetine sunduğu filtre paketi üzer...

110. BİN LİRALIK TELEFON NUMARASI

110. BİN LİRALIK TELEFON NUMARASI "Herkes hattımı almak için arıyor ama fiyatta anlaşamıyoruz. Konyalı olan Fenerbahçe taraftarı arayın anlaşalım."
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi