ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
KAMALAK : YÖNÜMÜZÜ YÜZÜMÜZÜ İSLAM ALEMİNE ÇEVİRMELİYİZ...

KAMALAK : YÖNÜMÜZÜ YÜZÜMÜZÜ İSLAM ALEMİNE ÇEVİRMELİYİZ...

Editör HATİCE ZÜMER

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, "Demokrasiyi kabul etmiş bu yüce milletimize, darbe ürünü anayasa yakışmadığı için yeni bir anayasaya ihtiyaç vardır. Yeni Anayasa, hak ve özgürlükçü bir anayasa olmalıdır. Yeni Anayasa'nın temeline 'İnsan Hakları'nın harç olarak konulması gerekir" dedi.

Kamalak, Saadet Partisi'nin Sivas İl Divan Toplantısı ile Cumhuriyet Üniversitesi'nde Kurucu Dekanlığı'nı yaptığı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nce düzenlenen 'Nasıl Bir Anayasa' konulu konferansta konuştu. Üniversite'nin Kültür Merkezi'nde yapılan konferansta yürürlükte olan Anayasa'nın 18 defa değişikliğe uğrayarak adeta yamalı bir bohçaya dönüştüğünü söyledi. Yine aynı Anayasa'nın yüzden fazla maddesinin defalarca değiştirildiğine dikkat çeken Kamalak, dayatmacı zihniyetten kurtulabilmenin tek yolunun yeni bir Anayasa olduğunu belirtti.

Türkiye'nin diğer gündem maddelerine de değinen Kamalak, "Milli Görüş olarak Saadet Partisi olarak yönümüzü yüzümüzü, İslam âlemine çevirdik. Milli Görüş'ün dışındaki bütün oluşumların, bütün partilerin yüzü ise Batı'ya dönüktür. Bizden sonra iktidara gelenler eğer yönlerini haçlılara, Batı'ya çevirmeyip İslam âlemine çevirmiş olsalardı bugün yaşanan zulümler yaşanmazdı. Irak'ta yapılan milyonlarca insan katliamı gerçekleşmezdi. Irak'ta milyonlarca çocuk yetim kalmaz, yüz binlerce Müslüman kız, kadın ABD askerlerinin tecavüzüne uğramazdı" diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, "Demokrasiyi kabul etmiş bu yüce milletimize, darbe ürünü anayasa yakışmadığı için yeni bir anayasaya ihtiyaç vardır. Yeni Anayasa, hak ve özgürlükçü bir Anayasa olmalıdır. Yeni Anayasa'nın temeline 'İnsan Hakları'nın harç olarak konulması gerekir" dedi.

Türkiye'nin yeni ve özgürlükçü bir Anayasa beklentisi içerisinde girdiğini belirten Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, "Yeni Anayasa, hak ve özgürlükçü bir Anayasa olmalıdır" dedi.

Kamalak, Partisi'nin Sivas İl Divan Toplantısı ile Cumhuriyet Üniversitesi'nde Kurucu Dekanlığı'nı yaptığı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nce düzenlenen 'Nasıl Bir Anayasa' konulu konferansta konuştu. Üniversite'nin Kültür Merkezi'nde yapılan konferansta yürürlükte olan Anayasa'nın 18 defa değişikliğe uğrayarak adeta yamalı bir bohçaya dönüştüğünü söyledi. Yine aynı Anayasa'nın yüzden fazla maddesinin defalarca değiştirildiğine dikkat çeken Kamalak, dayatmacı zihniyetten kurtulabilmenin tek yolunun yeni bir Anayasa olduğunu bildirerek, "Demokrasiyi kabul etmiş bu yüce milletimize, darbe ürünü anayasa yakışmadığı için yeni bir anayasaya ihtiyaç vardır. Yeni Anayasa, hak ve özgürlükçü bir Anayasa olmalıdır. Yeni Anayasa'nın temeline 'İnsan Hakları'nın harç olarak konulması gerekir" dedi.

İnançlara da asla ve asla ipotek koymamak lazım

Başlangıçtan itibaren yazımına başlanırken yeni Anayasa'nın insan hak ve özgürlüklerinden kesinlikle taviz verilmemesinin bu Anayasayı yapanların büyük bir görevi olduğunu hatırlatan Kamalak, "Savaş değil barış, çatışma değil diyalog, çifte standart değil adalet, üstünlük değil eşitlik, sömürü değil hakça paylaşım, baskı değil insan hakları ve demokrasi olmalıdır. İnançlara da asla ve asla ipotek koymamak lazım. Yani samimi, dürüst olmak lazım. Hepimiz bu milletin fertleri, evlatlarıyız. Birbirimize çelme takarak, yolunu keserek bir yere varamayız. Bizim Mevlanalarımız, Yunuslarımız var. Düşünce platformunda onları örnek alalım. Anayasa konusunda da örnek alalım. Mevlana 'gel gel her neysen öyle gel, ister Mecusi ol ister putperest ol. 100 defa 1000 defa tövbeni bozmuş olsan da yine gel' diyordu. Bu anlayışı yeni anayasayı inşa ederken de benimsemek gerekiyor" diye konuştu.

Yönümüzü yüzümüzü, İslam âlemine çevirdik

Türkiye'nin diğer gündem maddelerine de değinen Kamalak, ülkemizin sorunlarının üstesinden gelecek tek siyasi zihniyetin Milli Görüş, Saadet partisi olduğunu söyledi. Diğer siyasi partilerle Saadet Partisi arasındaki farkları tek tek anlatan Kamalak, yüzünü İslam coğrafyasına dönmüş olan tek siyasi partinin de Saadet Partisi olduğunu vurguladı. İktidar Partisi AKP'yi ve diğer siyasi partilere çağrıda bulunan Kamalak, ""Milli Görüş olarak Saadet Partisi olarak yönümüzü yüzümüzü, İslam âlemine çevirdik. Milli Görüş'ün dışındaki bütün oluşumların, bütün partilerin yüzü ise Batı'ya dönüktür. Yüzü Batı'ya dönüktür, bizden sonra iktidara gelenler eğer yönlerini haçlılara, Batı'ya çevirmeyip İslam âlemine çevirmiş olsalardı bu gün yaşanan zulümler yaşanmazdı. Irak'ta yapılan milyonlarca insan katliamı gerçekleşmezdi. Irak'ta milyonlarca çocuk yetim kalmaz, yüz binlerce Müslüman kız, kadın ABD askerlerinin tecavüzüne uğramazdı" diye konuştu.

Asıl hedefin büyük İsrail'i kurmak için Türkiye'yi parçalamak

Haçlı zihniyetinin bir yandan İslam coğrafyasını sömürebilmek ve yayılabilmek için sürekli olarak işgaller gerçekleştirdiğini dile getiren Kamalak, öbür yandan da bölgenin en önemli ve büyük ülkesi olan Türkiye'yi bir ateş çemberi içerisine almaya çalıştığına dikkat çekti. Emperyalizmin ülkemiz üzerinde ve bölgemizde ciddi oyunlar sergilemeye çalıştığını belirten Kamalak, asıl hedefin büyük İsrail'i kurmak için Türkiye'yi parçalamak ve yutmak olduğunu belirterek, "Biz milli görüşçüler peygamberin hak anlayışını omuzlayan kadrolarız. İnsanlığın saadeti için gecesini gündüzüne katan neferleriz. Ve bizin inancımız her insanın her türlü yaşamasına imkân sunar. İnsanları dinini, dilini, ırkını ve rengini göz önünde bulundurarak asla ayırmayız. Mazlumun dini sorulmaz. Bizler mazlum insanların haklarını her zaman savunuruz. Tüm insanlığa numune olarak sunmak istediğimiz tek şey İslam medeniyetidir. Emperyalizm, Siyonizm ve sömürü odaklarına karşı gelen tek görüşüz. Ne yazık ki mevcut iktidar ABD yörüngesine girmiştir. Bu yüzden Milli Görüşün biran evvel iktidara gelip Türkiye'yi ve mazlum İslam coğrafyasını haçlı zihniyetinin tahakkümünden, zulmünden, katliamlarından ve tecavüzlerinden kurtarmamız lazım" şeklinde konuştu.

Kamalak'tan ziyaret

Kamalak, Sivas Valisi Ali Kolat, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Toparlı ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Ahmet Uzun'u da ziyaret etti. GİK Üyesi Yakup Budak'ın da hazır bulunduğu ziyaretlerde partisinin dünya ve ülke gündemine ilişkin bakışını anlattı.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET & GÜNDEM

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN LİBYA AÇIKLAMASI ATEŞKES SEVİNDİRİCİ. Kahramanmaraş'ta partisinin ilçe kongresinde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu önemli de...

YAZAR SEMA MARAŞ'LIDAN AKP YE ÇAĞRI HÜKÜMET VE FEMİNİST KADIN DERNEKLERİ.

YAZAR SEMA MARAŞ'LIDAN AKP YE ÇAĞRI HÜKÜMET VE FEMİNİST KADIN DERNEKLERİ. Feminist kadın dernekleri bu günlerde hiç durmadan çalışıyorlar. Belli ki Avrupa Birliği parayı bol basmış. Bu dern...
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi