ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜ ATAĞA GEÇTİ...

ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜ ATAĞA GEÇTİ...

Editör

BAŞBAKANA SESLENİYORUZ... ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜ YA SİZİ YIKACAK YADA SİZ ERGENEKONU YIKACAKSINIZ İYİSİMİ SİZ ELİNİZİ ÇABUK TUTUN VE ERGENEKONU ERİTİN BİZDEN SÖYLEMESİ SAYIN BAŞBAKAN ELİNİZİ ÇABUK TUTUN BU BATAKLIĞI KURUTUN...

Anayasa görüşmelerinde oy kullanmak için tedavisine ara veren bakan Yıldız ayrıca bir açıklama yaparak, "kırılsa da dökülse de yolumuza devam edeceğiz" dedi. Saldırının fevri bir davranış olmasını temenni eden Yıldız, halka da seslendi, "provokasyona aldırış etmeyin" diye konuştu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de uğradığı yumruklu saldırı ile ilgili olarak, "Bu tip saldırılarla yıldırılmak isteniyorsak, tam tersini söyleyeyim, bu ülkenin ahengi için, birliği ve beraberliği için çok daha fazla çalışacağım. Kırılsa da dökülse de ister burnum ister kulağım... Ben inşallah bir bütün olarak gidip oyumu (Anayasa görüşmeleri) şimdi kullanacağım" dedi.

Saldırı sonrasında helikopterle Ankara'ya getirilerek Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine devam edilen Yıldız, yaklaşık 4 saat kaldığı hastaneden Anayasa değişikliği oylamasına katılmak üzere ayrıldı.

Hastaneden çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldız, tüm şehitleri rahmetle, minnetle ve şükranla andığını söyledi. Yıldız, bugün Kayseri'de bir şehit yüzbaşının defnedildiğini hatırlatarak,"Allah bir daha bu tür sıkıntılar göstermesin. Ancak şunu söylemeliyim ki bu şehitlerimiz bu güzel ülkemiz için kendilerini feda ettiler. Bizler de bu ülke için, kalkınması için, en ücra köşedeki vatandaşımıza hizmet götürebilmek için Sayın Başbakanımızın başkanlığında bütün arkadaşlarımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, teşkilat mensuplarımız, teşkilatımızın her kademesinde görev yapan arkadaşlarımız can başla uğraşıyoruz. O yüzden biz, kırılsa da dökülse de bir bütün olarak yolumuza devam edeceğiz. Bununla alakalı eğer bu tip saldırılarla yıldırılmak isteniyorsak, -tam tersini söyleyeyim arkadaşlar, hissettiğimi söylüyorum- bu ülke için çok daha fazla çalışacağım. Bu ülkenin ahengi için, birliği ve beraberliği için çok daha fazla çalışacağım" dedi.

Kendisinin şu anda ameliyat olduğunu ama Meclis'e giderek oyunu kullanacağını vurgulayan Yıldız, "Gece yarısı hangi vakit olursa olsun, o saate kadar da Meclis'te hizmetime devam edeceğim. Bütün arkadaşlarımın bu hususta benden çok daha gayretli olduğunu görüyorum. Bu, şahıs meselesi değil arkadaşlar, ülkenin bir dönüm meselesidir. Ülkenin normalleşmesi ile alakalı bir meseledir. Ülkenin her alanda, ekonomik, sosyal, siyasi ve bütün alanlarında normalleşmesiyle alakalı bir harekettir. O yüzden tekrar ediyorum, kırılsa da dökülse de ister burnum ister kulağım... Ben inşallah bir bütün olarak gidip oyumu şimdi kullanacağım" diye konuştu.


"PKK bu ülkeden kovulacak"
Sözlerini, "Bu ülke bizim, bu şehitler bizim, şehit ailelerimiz bizim" diye sürdüren Yıldız, Kayseri'de 100 tane dairenin Büyükşehir Belediyesi tarafından TOKİ'den alınarak şehit ailelerine hibe edildiğini söyledi.

Şehit yakınlarının Kayseri'de yalnız olmadığını anlatan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Bütün Türkiye'de olduğu gibi Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar, inşallah bu terörün de kökü kazınacak. Şu anda bir kısım insanların yadırgadığı demokratik açılımla beraber PKK bu ülkeden kovulacak ve gidecek. Bunun başka çaresi yok. Türkiye her alanda normalleştikten sonra terör alanında anormal durumda kalamaz. Bunu hiç kimsenin, hele hele üç beş tane çakal takımı, çapulcu tiplinin (çok affedersiniz) onların hiçbirinin hakları yok buna. O yüzden kendini bilmezlere pabuç bırakacak değiliz. Biz, sorumluluğu omuzlarımızda hisseden insanlarız. Hasta olsak da emekleyerek de koşarak da yürüyerek de olsa biz bu ülkenin hizmetindeyiz" dedi.

Yıldız, siyasetin her tarafta yapılabileceğini, ancak "şehit aileleri ve şehit kanı üzerinden siyaset yapılamayacağını" vurgulayarak, "Bunu, grubu bulunan bulunmayan bütün partilere hitap ederek seslendiriyorum. Her şey üzerinden siyaset yapılabilir, ama bu ülke için canını feda etmiş şehitler üzerinden yapılmaz... O açıdan açık ve net söylüyorum. Ben, hasta olsam da hasta yatağımda olsam da ben sedye ile bile TBMM'ye gitmeyi göze almıştım. O yüzden, hiç kimse bizi yıldıramaz. Biz, Sayın Başbakanımızın bize çizdiği hedef doğrultusunda, gece gündüz demeden koşturuyoruz. İnşallah daha çok koşturacağız bundan sonra" diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Bu tür saldırılar, muhalefetin tavrından mı kaynaklanıyor?" sorusu üzerine Bakan Yıldız, "Nereden cesaret alıyorlarsa alsınlar, ben o konuda genel bir cümle kullanacağım. Lokal, fevri bir davranıştır diye ümit etmek istiyorum, ama provokasyonun Türkiye'nin dört bir yerinde görüyoruz. Ben o yüzden, bunun fevri bir davranış olabilmesi konusunda ümitlerim daha da azaldı. Provokasyonun parçası olmak demek, bu parti işi değil, bu ülke işi. Biz, özellikle demokratik açılımla alakalı konumuzu hükümetlerden hükümetlere değişen değil, artık bir devlet politikası halinde görülmesi lazım geldiği için açıkladık. Devletin her kurumuyla beraber bu açılımı yapmak durumunda olduğumuzu söyledik" cevabını verdi.

Taner Yıldız, Türkiye'nin "normalleşmesini istemeyenlerin" olabileceğini ifade ederek, "Ama bu bizi işlerimizden alıkoyacak değil. O yüzden ben vatandaşlarımıza da hitap ediyorum. Hiçbir şekilde provokasyona kesinlikle aldırış etmeyin. İnsanların hislerine duygularına olumsuz yönde hitap ederek, böyle bir çıkarımda bulunmasınlar ve Türkiye'nin normalleşmesini hep beraber ele ele, ülkenin birliği, beraberliğiyle beraber, inşallah bu ülkenin idare edilmesine irade koyan bir yapı içerisinde hep beraber sürdürürüz" açıklamasında bulundu.

"Oy kullandıktan sonra tekrar hastaneye dönüp dönmeyeceğinin" sorulması üzerine de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Gidip geleceğim" yanıtını verdi.
 
 

HABER : ALİ BAŞAK

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET & GÜNDEM

YAZAR SEMA MARAŞ'LIDAN AKP YE ÇAĞRI HÜKÜMET VE FEMİNİST KADIN DERNEKLERİ.

YAZAR SEMA MARAŞ'LIDAN AKP YE ÇAĞRI HÜKÜMET VE FEMİNİST KADIN DERNEKLERİ. Feminist kadın dernekleri bu günlerde hiç durmadan çalışıyorlar. Belli ki Avrupa Birliği parayı bol basmış. Bu dern...

PROF.DR. ERDEMİR'E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDEN ŞANTAJ.

PROF.DR. ERDEMİR'E İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNDEN ŞANTAJ. Türk aile yapısına büyük zarar veren İstanbul Sözleşmesi’yle ortaya çıkan mağduriyetlere değinen Naki Erdemir başın...
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi